2439/​1819

Kai Lyngfeldt Larsen (f. 1919, d. 1976)

Sæt på 10 armstole med stel af kirsebær. Sæde betrukket med patineret, brunt skind. Udført hos Søborg Møbler. (10)

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, slitage og krakeleringer.

Fra i Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?