1937/384
LILLE fransk sekretær af palisander, såkaldt bonheur du jour. Beslag af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 165. B. 70. D. 47.
Almindelige alderstegn. Top formentlig hidrørende fra andet møbel. Delvist manglende lås.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2019
Vurdering
Hammerslag