2431/891
Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986)
Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993)
Skab med jalousilåger og bogkasse af massiv teak. Udført hos Søborg Møbler. Skab. H. 94. B. 90. D. 48 og H. 76. B. 90. D. 27. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Top af skab med større ridser. Bogkasse med større afslag.
Vurdering
865986 | ||
893621 |