2424/554
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med horndekorerede motiver på lys bund. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 30.
Mindre overflade ridser.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
19 bud