922/​296

Jerry Zeniuk (f. 1945)

“No 41”, 1974. Usign. Mixed media på lærred monteret på plade. 160×152. Uindrammet.

Udstillet: “Empirica - Arte tra addizione e Sottrazione”, Museo di Castelvecchio, Comune di Verona, Italien 15. juli - 30. august 1975 (label på bagsiden). Udstillet: “Bologna Due”, Galleria de Arte Moderne, Bologna, Italien (stempel på bagsiden). Proveniens: Galerie la Bertesca, Düsseldorf, Tyskland (stemplet på bagsiden). Proveniens: Galerie de Gestlo, Hamburg, Tyskland (stemplet på bagsiden). Proveniens: Galleria Peccolo, Livorno, Italien (label på bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Danmark.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?