2434/522
Gunnar Westman (f. København 1915, d. 1985)
“Spætten”. Dørhammer af jern. Usign. Udført på Morsø Jernstøberi. H. 22. B. 7,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle rustpletter.
Moderne kunst og design, 20. august 2024
Vurdering
Hammerslag
30 bud