Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
“Stentryk”. Portfolio med 28 kompositioner. Sign. Per Kirkeby 86, 6/30 i kolofonen. Litografier på Kaji Japan-papir. Trykt hos Hostrup-Pedersen & Johansen i anledning af værkstedets 10 års jubilæum. Bladstørrelse 51×66. I original indbindning.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018