2431/902
Dansk snedkermester
Skænk/disk af eg. Top ilagt patineret skind. Front med 15 skuffer. Greb af metal. H. 91. B. 161. D. 52.
Nøgle medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Senere ilagt skind. En side med mindre skruehul.
Vurdering