2426/1220
Nefritring af hvidguldsforgyldt sølv prydet med cabochonslebet nefrit. Samt stjernerubin- og diamantring af 8 kt. hvidguld prydet med cabochonslebet stjernerubin flankeret af to enkeltslebne diamanter. Vægt i alt ca. 5,5 g. Str. 47. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 26. juni 2024
Vurdering
Hammerslag