2431/​911

Dansk møbeldesign

En højrygget og et par overpolstrede lænestole med ben af bejdset bøg, betrukket med rustrødt og lyst møbelstof. 1930–40'erne. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist falmet betræk med smuds og pletter.

Fra i Aarhus
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?