2434/820
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Et par bogreoler af massiv, røget eg, messingforede samlingshuller. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og mindre afslag. Nogle samlinger gaber.
Vurdering