922/320
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Uden titel, 1978. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 65×49.
Litteratur: Ane Hejlskov Larsen: “Per Kirkeby - Malerier 1978–1989”, Aarhus 2015, nr. M370, gengivet side 372. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud