Salvador Dalí (f. Figueres 1904, d. sst. 1989)
“Lincoln in Dalavision”, 1975. Stemplet Dali, I110/195. I original æske. Udgivet af Martin Lawrence Ltd. Editions, Van Nuys, California. Bronze. H. 72 B. 49.
Almindelig patina. Nogle overfladeridser. Nogle mærker i kanterne.
Moderne kunst og design, 9. maj 2023
24 bud