1520/1081
Rubinring af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med ovalslebet rubin på ca. 7.75 ct. omkranset af talrige facetslebne tsavoritter. Str. 59.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 13. maj 2015
Vurdering
Hammerslag