2426/258
En samling erindringsskeer- og gafler m.m af sølv og forgyldt sølv. Vægt uden dele af stål ca. 410 g. (12)
Bestående af: Ske og gaffel: Kronprinsesse Margrethe's 18 års fødselsdag 1958, Ske og gaffel: Kronprinsesse Margrethe og Prins Henriks bryllup 1967, Ske: Prinsesse Margrethe og René af Bourbon-Parmas bryllup 9. juni 1921, Ske: Kong Christian X's 70 års fødselsdag, Ske: Kong Frederik IX's 50 års fødselsdag.
Samt fem skeer af sølv medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
11 bud
850340 (Autobud) | ||
1010386 | ||
850340 (Autobud) | ||
1010386 | ||
850340 (Autobud) | ||
1010386 | ||
850340 | ||
1010386 | ||
850340 | ||
1010386 | ||
850340 |