1835/809
Rolf Hesland
“Scala”. LP-/tidsskriftsholder af palisander monteret på hjul. Udført og mærket med label hos Mellemstrand Trevareindustri for Bruksbo, Norge. 1960'erne. H. 44. L. 35. B. 35.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. august 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||