2422/164
Kinesisk figur af sølv filligran i form af Føniks dekoreret med emalje og sten. Opsat på fod af træ. 20. årh. H. 15/18 cm.
Mindre buler, ridser og mærker. Reparation på fod
Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024
Vurdering
Hammerslag