2422/​164

Kinesisk figur af sølv filligran i form af Føniks dekoreret med emalje og sten. Opsat på fod af træ. 20. årh. H. 15/18 cm.

Mindre buler, ridser og mærker. Reparation på fod

Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK