2431/876
Charles Rennie Mackintosh (f. 1868, d. 1928)
“Hill House 1”. Højrygget stol med stel af sortbejdset ask, sæde betrukket med sort skind. 2000'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker, hovedsagligt på ryg.
Fra
i
Vurdering