2413/​7506

Martin Bigum (f. København 1966)

“The Good Will”. Sign. på bagsiden Martin Bigum, 2009. Olie på lærred. 120×100.

Udstilllet: “Martin Bigum”, ARKEN Museum for Samtidskunst, Ishøj, 3. september 2016–15. januar 2017. Udstillet: “Martin Bigum. Struktur under huden”, Randers Kunstmuseum, 20. august 2011–8. januar 2012, Vejle Kunstmuseum, 21. januar - 18. marts 2012 og Kastrupgaardsamlingen, 29. marts - 3. juni 2012.

Original stand.

Samtidskunst, 26. marts 2024

Vur­dering

70.000–80.000 DKK

Hammerslag

60.000 DKK

60.000 DKK