1251/​1752

Prydvase, dåbsbæger og hammerslået pokal af sølv og sterlingsølv. Vægt ca. 286 gr. Samt “Saksisk” kagespade med skaft af sølv. A. F. rasmussen, Cohr m.fl. 20. årh. H. 6,3–20. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. 3 dele med graveringer.

Varia, 20. december 2012

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
750 DKK