1251/1752
Prydvase, dåbsbæger og hammerslået pokal af sølv og sterlingsølv. Vægt ca. 286 gr. Samt “Saksisk” kagespade med skaft af sølv. A. F. rasmussen, Cohr m.fl. 20. årh. H. 6,3–20. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. 3 dele med graveringer.
Varia, 20. december 2012
Vurdering
Hammerslag