2434/231
Skål af sølv med skævknækket kant. H. 4. Diam. 20,5. Samt skål af sølv på tre fødder. H. 6. Diam. 17. Udført hos hhv. Cohr og Grann & Lagly, 20. årh. Samlet vægt ca. 560 g. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag