872/​1097

Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)

Uden titel fra mappen “Michel Waldberg: Poèmes dans le ciel”, 1986. Sign. Sam Francis, 17/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 74×56

Litteratur: Lembark nr. L 273; SF-317.

Malerier og grafik, 7. juni 2017

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK