1417/67
Johan Peter Christian Møller (f. København 1829, d. ca. 1881)
Landskab med et lille husmandssted. Sign. J. P. C. Møller 1848. Olie på papir monteret på malepap. 20×30.
Behov for rensning. Krakeleringer og enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 21. april 2014
Vurdering
Hammerslag