2426/​23

Raingo Freres Paris

Fransk kaminur af forbyldt bronze og metal, skive af hvid emalje med sorte romertal. Sign 'Raingo Freres Paris'. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 45. B. 25. D. 23.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Foryldningen er jævnt slidt.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

1160118 2.000 DKK