2426/23
Raingo Freres Paris
Fransk kaminur af forbyldt bronze og metal, skive af hvid emalje med sorte romertal. Sign 'Raingo Freres Paris'. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 45. B. 25. D. 23.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Foryldningen er jævnt slidt.
Vurdering
Hammerslag
1160118 |