2315/142
Jules Chéret (f. Paris 1836, d. Nice 1932)
“Le rappel”, “Auvergne” og “La bodiniere”. Tre litografiske vintage plakater. Bladstørrelse hver 39×29. Uindrammede. (3)
Papiret er gulnet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. april 2023
Vurdering
Hammerslag