2433/​866

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Et par cigarhumidorer af palisander. Udført og stemplet hos Dansk Designs Denmark, IHQ. Udført 1960'erne. H. 15. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene med limet samling, den anden med løs samling. Et låg med afslag.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

600 DKK

15 bud

2354 (Autobud) 600 DKK
920941 550 DKK
2354 (Autobud) 500 DKK
920941 500 DKK
2354 (Autobud) 460 DKK
920941 440 DKK
2354 420 DKK
920941 (Autobud) 400 DKK
2354 400 DKK
920941 380 DKK
2354 (Autobud) 360 DKK
920941 340 DKK
2354 270 DKK
920941 260 DKK
162828 250 DKK