924/​719

Rolex

Day-Date af 18 kt. guld, ref. 18038. Mekanisk værk med automatisk optræk, dags- og datovisning, kaliber 3055. 1984. “President” lænke af 18k guld, omkreds ca. 18,5 cm. Ø 36 mm.

Kassenr. 18038. Bagkassenr. 18000. Serienr. 8220466. Værknr. 1003231.

Rolex-æske, manual, ét ekstra led, servicebevis fra 2018 (og kvittering herpå) og usigneret (men stemplet) certifikat medfølger.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

80.000–100.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?