2426/2233
Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 50 mm. Uret vejer ca. 85 g. 1920'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Samlerværdige lommeure, 26. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud