2431/871
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Sæt på fire hynder til “Kinastolen”, betrukket med dybthæftet rød/brunt skind. Udført hos Fritz Hansen. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Overfladiske krakeleringer. Porøst skum i en hynde.
Vurdering
985494 |