2437/298
Bombéformet kommode af guldstafferet nøddetræ i Mathias Ortmann manér. Rokokoform. 20. årh.s begyndelse. H. 86. B. 100. D. 52.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Små finérskader. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag