Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
To kompositioner. Begge Sign. Balle, 40/125 og 95/120. Litografier i farver. Lysmål hver 36×27. (2)
Litteratur: Henning Smidth nr. 1967–049 (det blå) og 1967–052 (det gule).
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
11 bud