2004/174
Ubekendt maler, 19. årh.
Bjergrigt landskab med personer ved et vandfald. Usigneret. Olie på lærred. 77×65.
Flere reparationer/lapper på bagsiden. Retoucheringer. Mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Krakeleringer og afskalninger af forskellig grad. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag