1824/116
Julius Friedlænder (f. København 1810, d. sst. 1861)
Kystparti under optræk til uvejr. Usigneret. Olie på malepap. 20×24.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 182, 1935.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 11. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
40 bud