1845/​740

Viktor Berndt (f. 1919)

Willem De Moor (f. 20. århundrede)

Paul Kedelv (f. 1917, d. 1990)

Seks dele kunstglas. Bestående af vaser og skåle af klart glas, indlagt med glas i grønne, blå, violette og sorte nuancer. Alle sign. Udført hos Flygfors, Sverige, 1940–1970. H. 5,5–20. Skåle Diam. ca. 15–27. (6)

Almindelig patina, herunder mindre overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 6. november 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

260 DKK

260 DKK
250 DKK