2443/824
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Bordlampe af grålaleret metal med justérbar skærm og afbryder på fod. Udført hos Louis Poulsen, bunden præget med LP 253. H. 43.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
37 bud