2431/881
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
“Aluminium Group”. Kontorstol med stel af forkromet aluminium monteret med hjul. Sæde og ryg betrukket med banesyet sort skind. Model EA 108. Udført og mærket hos Vitra.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1161714 | ||
908255 | ||
864665 |