Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)
Seks kompositioner i grønne og blå nuancer. Alle sign. J. Birkemose 85, 199/230. Litografier i farver. Udgivet af Brøndum 1985. I original mappe. Bladstørrelse 38×28.
Enkelte misfarvninger. Mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024