2431/​584

Dansk snedkermester

Skænk af palisander, front med fem skuffer og to jalousilåger. 1940'erne. H. 85. B. 190. D. 55.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nogle vandskjolder. Nogle stødmærker. En jalousilåge med manglende greb.

Fra i Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?