2426/​803

Tinos

Et par Art Deco lysestager af bronze, lysarme i form af delfiner. Stemplet Tinos, Ægte bronce, Made in Denmark. Udført 1930–1940'erne. H. 13. (2)

Brugsslitage.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

19 bud

1045270 1.050 DKK
920103 (Autobud) 1.000 DKK
1045270 1.000 DKK
920103 (Autobud) 950 DKK
1045270 900 DKK
920103 850 DKK
1051729 (Autobud) 800 DKK
920103 750 DKK
1051729 (Autobud) 650 DKK
920103 600 DKK
1051729 550 DKK
800272 500 DKK
49694 480 DKK
1045270 460 DKK
49694 440 DKK
822751 420 DKK
1051729 400 DKK
821573 380 DKK
1134469 360 DKK