2346/899
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“VL Ring Crown 5”. Ringkrone med stel af messing, forsynet med fem blus monteret med skærme af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 69.
Nummerbevis medfølger, nr. 14118191026907.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. november 2023
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||