2427/​545

Piero Lissoni (f. 1956)

“Extra Wall”. Modulsofa bestående af 12 moduler, betrukket med grå møbelstof. Udført og mærket hos Living Divani, Italien. Variable mål. (12)

To lave kvadratiske moduler. H. 30. L./B. 118. To lave kvadratiske moduler. H. 30. L./B. 93.

Et lavt rektangulært modul. H. 30. L. 133. B. 93. Et lavt rektangulært modul. H. 30. L. 93. B. 67.

Et mellemhøjt modul. H. 43. L. 93. B. 53. Et mellemhøjt modul. H. 43. L. 119. B. 53.

To høje moduler. H. 59. L. 119. B. 53. To høje moduler. H. 59. L. 93. B. 53.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og nogle pletter. Tre puder medfølger. 11 samlebeslag medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?