2431/765
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par vaser af patineret diskometal støbt med hanke og vertikale riller i relief. Stemplet monogram Just A., dessin 1925. H. 20,5. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Aflejringer indvendigt.
Vurdering
800608 |