2436/​227

Tre japanske vaser af mixed metal, en balusterformet med blomster og fugle i lavt relief, to med indgraveret dekoration, en med bambus og en med flod- og bjerglandskab. To med signatur. 20. årh. H. 12, 25 og 39 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Store vase med ridser og let korroderet overflade.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?