1804/​264

ET PAR kinesiske taburetter af elmetræ. Qing, 19. årh.s slutning. H. 45. B. 40. D. 40. (2)

Proveniens: Torunn Gulliksen Ihlemann og Jens Thygesen, sidstnævnte tidligere ejer af auktionshuset Kunsthallen i København.

Almindelige alders- og brugstegn.

Ældre malerier og møbler, 22. januar 2018

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag