2431/578
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)
“Maria”. To-delt fold-ud bord med stel og plade af birk. Model Mi 901. Udført og mærket hos Mathsson International. H. 72. L. 23/279. B. 90.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
968124 |