2438/​229

Støbt og patineret portrætmedaljon af romersk herre. Usign. 19. årh. Fastmonteret i ramme. H. 11,5. Ramme H. 19,5. B. 16,5.

Overflade med krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024

Vur­dering

1.500–2.400 DKK

Hammerslag

500 DKK