872/​209

Norsk rokoko konsol af forgyldt træ med plade af grå marmor, gennembrudt sarg udskåret med rocailler og kæmninger, cabriole ben hvor imellem sprosse. 18. årh.s midte. H. 77. B. 87. D. 50.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

22.000 DKK