872/209
Norsk rokoko konsol af forgyldt træ med plade af grå marmor, gennembrudt sarg udskåret med rocailler og kæmninger, cabriole ben hvor imellem sprosse. 18. årh.s midte. H. 77. B. 87. D. 50.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag